Jsem úplně obyčejná holka z úplně obyčejného města, nevyčuhuju z davu, jsem ráda v pozadí.
Je mi 18, letos maturuju a mám toho až nad hlavu :/ Ráda píšu články, ráda komukoliv poradím nebo pomůžu. Ráda bych se někdy v budoucnu stala psycholožkou a proto mě napadlo založit tenhle blog, původně jen jako poradnu. Ale zkusila jsem štěstí i s články a jen jako pokus je poslala na krasna.cz . Štěstí stálo při mě a jsem za to vděčná :) Blog jako takový pro mě ale není priorita a z každodenních deníčků jsem už nejspíš odrostla :) Přesto se budu snažit přidávat co nejvíce -snad i přínosných- článků, tipů, písniček, prostě co mě napadne. Ráda přijmu konstruktivní kritiku, vulgární a urážlivé komentáře (úplně nejlépe anonymní) absolutně ignoruju. Pokud se ti tu nelíbí, nikdo tě na téhle stránce nedrží! :)) Carpe Diem
btw. Jsem ujetá na miniprasátka :))


Když přijde krize

20. června 2011 v 10:19 | N!ka |  *Láska*
S tvým klukem máte už první měsíce vztahu za sebou, hodně jste toho spolu prožili a z prvotní zamilovanosti se stalo pevné pouto-láska. Po určité době ale přichází první opravdová krize. Jak ji ale překonat?1. Nejste už tolik spolu
Když jste spolu začali chodit, nemohli jste se dočkat další chviličky kdy budete moct být zase spolu. Každá chvíle bez vašeho miláčka byla 3x tak dlouhá. Teď je ale všechno jinak. Už spolu netrávíte zdaleka tolik času a věnujete se spíše sobě a svým kamarádům. Toto je naprosto přirozený vývoj, který přijde dřív nebo později. Zkus, až budete zase spolu, zavzpomínat na staré časy a vyrazit na místa, která byla pro váš vztah nějak významná (např. kde jste se poznali, kde jste si dali první pusu, atd...). Vyzkoušejte spolu věci, které jste nikdy předtím nědělali, nebo jste je dělat přestali. Nenech váš vztah upadnout do stereotypu!

2. Nevěra
Ano, i to se může stát i v dlouhodobém vztahu. Otázka je, jestli ve vztahu chcete pokračovat a jestli stojí za to, ho udržet. Je potřeba si vyříkat všechny pocity ze strany podvádějícího i podváděného. Důvěra je samozřejmě pryč a je opravdu velmi těžké si ji znova získat. Pokud vám za to ten vztah ale opravdu stojí, snažte se být co nejvíc spolu, co nejvíc spolu mluvit. Hlavní je poučit se z vlastních chyb a už je neopakovat!


3. Chová se k tobě jinak
Když jste spolu začali chodit byl tak pozorný, vtipný, zábavný! Teď? Připadá ti jako by z toho fajn kluka byla pomalu kostka ledu, kterému připadá všechno co řekneš trapné a dětinské. Měla bys zapátrat proč se jeho chování změnilo. Možná ho začal nudit a dokonce až rozčilovat stereotyp. Pokud je tomu tak, navrhni, že podniknete něco šíleného, nebo něco, co má rád. Má rád fotbal? Vem ho na nějaký zápas! Je zažraný do Hvězdných válek? Udělejte si spolu celodenní filmový maraton! Nenech váš vztah umřít nudou! Pokud ani to nezabere, zkus zapátrat jestli ho nerozčiluje nějaká konkrétní věc přímo na tobě. Mluv s ním o tom, zeptej se co mu vadí, nebo co by chtěl dělat. Pokud ani to nezabírá, možná má nějaké osobní problémy, které nechce řešit před tebou. Nejhorší je varianta, že by ti mohl být nevěrný. Důvěřuj, ale prověřuj!

4. Stereotyp
Nečekané aktivity a překvapení váš vztah oživí. Objevujte nová místa, nové možnosti, nové přátele. Vzpomínejte, mluvte spolu, plánujte si budoucnost. Cokoliv- jen ne nudu a stereotyp prosím!

5. Hádky a opakované rozchody
Pořád se hádáte? Rozejdete se, ale pak se k sobě zase vracíte a tak pořád dokola. Co je důvod vašich hádek? Rozdílné názory? Nevnucujte si je navzájem! Pokud ti vnucuje ten svůj, ignoruj ho a nevyvracej mu ho, i když víš, že je špatný! Žárlíte na sebe? A opravdu je to oprávněné? Pokud ano, stojí za to rozebírNemůžete se dohodnout jestli jet v létě na tábor nebo si přes prázdniny přividělávat? Vymyslete kompromis, vždycky se dají dvě věci nějakým způsobem zkloubit!

Už jsi někdy prošla krizí se svým klukem? Úspěšně? Poraď, pokud máš svou vlastní zkušenost! :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK!

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 20. června 2011 v 10:35 | Reagovat

Zajímavé rady.., naštěstí zatím žádná krize ;D

2 Therine Therine | Web | 27. července 2011 v 19:34 | Reagovat

Psala jsem ti na mail :) odpověz mi prosím tam :)

3 therine therine | Web | 4. srpna 2011 v 19:04 | Reagovat

Děkuju za tu radu, co si mi poslala na email. Stejně jsme se rozešli.

4 Lola-J Lola-J | Web | 5. září 2011 v 20:19 | Reagovat

Zdravím!))

Před chvílí jsem zveřejnila první kolo. Můžeš ho najít zde: http://lola-j.blog.cz/1109/1-kolo  :-)
Přeji hodně štěstí a průběžně budu ještě informovat o důležitých věcech kolem soutěže. :)

Pěkný večer,
Lola-J :))

5 hogreta hogreta | E-mail | Web | 18. října 2011 v 7:41 | Reagovat

krize v našem vztahu přišla asi po třech letech, ale nedá se říct, čím to bylo. Ale už jsme se zase srovnali:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama